Jak transportować niesprawny samochód?

Nagła awaria pojazdu może spowodować, że będziemy zmuszeni do wezwania lawety.

Wiele firm, które posiadają autolawety, może wysłać pojazd na miejsce, bez względu na to, gdzie się znajdujemy. Autolaweta posiada odpowiednie wyposażenie, aby móc załadować auto na rampę, przewieźć je do miejsca, gdzie zostanie naprawione. Możemy skorzystać także z lawety, która ciągnięta jest przez samochód z hakiem, również może posiadać wyciągarkę, jak również niezbędne wyposażenie pozwalające na zabezpieczenie pojazdu.

Jak transportować niesprawny samochód?

Autolaweta do transportu niesprawnych pojazdów

Podczas kontaktu z firmą zajmującą się holowaniem oraz transportem na autolawecie powinniśmy określić, jakiego rodzaju pojazd uległ awarii. Autolawety mogą być montowane na różnych podwoziach, także w największych pojazdach, które będą umożliwiały transport uszkodzonych samochodów dostawczych. W przypadku większych pojazdów konieczne będzie wykorzystanie lawety o dużej długości. Wykorzystanie autolawety z pewnością będzie wygodniejszym sposobem na przetransportowanie niesprawnego pojazdów, będzie ona posiadała wciągarkę, jak również specjalny system zabezpieczeń. W tym przypadku najczęściej pojazd będzie zabezpieczony za pomocą pasów, które przyczepiamy do kół, dzięki czemu możemy uzyskać dużą stabilność. Należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas załadunku pojazdu, możemy wykorzystać odblaskowe pachołki, kierowca powinien nosić kamizelkę odblaskową.

Obecnie stosuje się najazdy aluminiowe, które mogą być obsługiwane przez jedną osobę, dodatkowo auta będą wyposażone w światła LED, dodatkowe oświetlenie po bokach może zwiększyć bezpieczeństwo. Wykorzystywane są także zaczepy ze stabilizacją jazdy, co wyeliminuje kołysanie, przechylanie przyczepy. W przypadku autolawet wykorzystywane są także wygodne skrzynki narzędziowe, miejsca w których możemy umieścić elementy pojazdu, które odpadły w wyniku kolizji drogowej.

W rezultacie autolaweta będzie zapewniała szybki oraz bezpieczny transport uszkodzonego pojazdu, może być obsługiwana przez jedną osobę, dzięki wciągarce jak również wielu udogodnieniom związanym z bezpieczeństwem, w ten sposób możemy łatwo umieścić samochód na lawecie, przewieźć go do naprawy.

admin