Jak wybrać schody strychowe?

Schody strychowe, które prowadzą na strych czy też na poddasze, to najczęściej modele składane, dzięki temu zachowamy estetykę, jak również zaoszczędzimy wiele miejsca.

Najczęściej są to schody drewniane, posiadające metalowe okucia, które umożliwiają rozłożenie oraz złożenie drabiny, dzięki temu możemy łatwo dostać się na strych. Schody strychowe są dość łatwe w montażu, najczęściej montujemy je do belek drewnianych, które stanowią elementy stropu.

Jak wybrać schody strychowe?

Drewniane schody strychowe

Dostępne są różne modele, najczęściej jest to długość standardowa, jednak możemy wybrać także schody nieco dłuższe czy też posiadające różne kąty nachylenia. Producenci oferują gotowe zestawy, dzięki czemu montaż jest bardzo łatwy, dostępne są w wielu sklepach budowlanych. Przed zakupem drabiny należy wymierzyć wysokość najwyższego piętra, bierzemy pod uwagę również szerokość oraz długość otworu, w którym będziemy chcieli ją umieścić. Dodatkowo należy ustawić ją w taki sposób, aby nogi mogły podpierać się o podłogę. Dobrym pomysłem może być zastosowanie także podkładek gumowych czy też filcowych, które bardzo dobrze sprawdzą się, zwłaszcza jeżeli posiadamy podłogę drewnianą, dzięki czemu schody nie będą rysowały powierzchni podłogi.

Firmy budowlane, które zajmują się konstrukcjami dachowymi, często mogą przewidzieć miejsce na montaż schodów, przygotować odpowiednią przestrzeń pomiędzy belkami stropowymi, co ułatwi montaż drabiny strychowej w standardowych rozmiarach. W niektórych przypadkach konieczne może być wycięcie otworu, stworzenie ramy, która pozwoli na osadzenie drabiny. Klapa powinna posiadać odpowiedni współczynnik szczelności, dzięki czemu możemy zyskać dodatkowy element izolacyjny. Mogą być to schody w różnych kolorach, które dopasujemy do stylu naszego wnętrza. Dostępnych jest wiele modeli, również cieńsze drabinki, które charakteryzują się niewielkimi rozmiarami, co może sprawdzić się na mniejszych strychach.

Firmy oferujące schody strychowe mają w ofercie również modele metalowe, aluminiowe, możemy dobrać zatem schody, które będą najlepiej pasowały charakterystyką do naszych pomieszczeń. Ważne, aby były to schody łatwe w montażu, nie wymagały dodatkowych zabiegów związanych z impregnacją.

admin