Transportować zwłoki samodzielnie czy nie?

Chyba nikomu nie trzeba mówić o tym, że niestety w końcu przyjdzie taki czas kiedy ktoś z naszych najbliższych umrze.

Wtedy oczywiście jest nam smutno i bardzo często jesteśmy załamani, jednak wcale nie zmienia to faktu, że musimy zorganizować całą ceremonię pogrzebową. W tym czasie na pewno nie jest to łatwe. Warto wspomnieć także o tym, iż nie zawsze dana osoba odejdzie w naszym kraju, bo czasami taka sytuacja ma miejsce poza jego granicami. Co wtedy zrobić?

Kto zajmie się transportem zwłok?

Raczej logiczne jest to, że musimy w jakiś sposób przetransportować zwłoki naszej najbliższej osoby z zagranicy, a wbrew pozorom nie jest to wcale takie proste, jeśli zamierzamy robić to sami. Prawda jest taka, że zdecydowanie lepszym pomysłem będzie wybranie wtedy takiego zakładu pogrzebowego, dla którego przewóz zwłok z zagranicy to żadna nowość i ma w tym już odpowiednio duże doświadczenie. Zagwarantuje nam to, że my nie będziemy musieli się tym w ogóle przejmować. Chyba nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że w wielu przypadkach potrafi być to bardzo problematyczne, ponieważ formalności do załatwienia jest bardzo dużo.
Transportować zwłoki samodzielnie czy nie?

Kraj zgonu może mieć znaczenie

Jeśli już zabieramy się za to samodzielnie to zawsze powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to czy kraj, w którym zmarła dana osoba znajduje się za morzem czy też nie. Jak się okazuje może mieć to ogromne znaczenie, gdyż jeśli faktycznie kraje dzieli woda to zdecydowanie lepiej będzie przetransportować zwłoki przy pomocy samolotu lub statku czy też promu. Jednak zanim za cokolwiek się zabierzemy to w pierwszej kolejności musimy dowiedzieć się czy dozwolony jest przewóz trumien czy np. tylko urn, gdyż ma to ogromne znaczenie. Na sam koniec powiedzmy sobie jeszcze o tym, że jeśli wszystkim będzie zajmował się dany zakład pogrzebowy to cena za taką usługę na pewno będzie wyższa, ale z drugiej strony wtedy my sami będziemy mieć pewność, że wszystko zostanie przeprowadzone i załatwione tak jak trzeba, a jest to niezwykle ważne.

admin