Wytrzymałe rusztowania z aluminium

Obecnie wiele firm budowlanych wybiera lekkie rusztowania aluminiowe, z pewnością waga jest głównym czynnikiem wyboru.

W porównaniu z rusztowaniami stalowymi jest to rozwiązanie dużo korzystniejsze, z pewnością warto zwrócić uwagę iż są one także łatwiejsze podczas transportu oraz składania. Obecnie wykorzystuje się najczęściej rusztowania rurowe, dzięki czemu możemy składać praktycznie dowolne kształty z pojedynczych rurek, które będą łączone za pomocą odpowiednich elementów zapewniających ich stabilność. Naturalnie są one rozwiązaniami bardzo uniwersalnymi, sprawdzą się na każdym placu budowy.

Wytrzymałe rusztowania z aluminium

Rusztowania aluminiowe to łatwy transport i szybki montaż

Firmy oferujące rusztowania posiadają różne wielkości, możemy spotkać rusztowanie które będą wykorzystywane wewnątrz pomieszczeń, podczas wykańczania czy też malowania ścian i sufitów, oraz rusztowania które będziemy wykorzystywali na zewnątrz, podczas prac przy elewacji. Naturalnie warto zwrócić uwagę aby rusztowania posiadały możliwości odpowiedniego zamocowania, czasem możliwe jest przy mocowanie rusztowania do ściany budynku. Z pewnością warto na to zwrócić uwagę na prawidłowe złożenie należy zadbać o bezpieczeństwo pracowników.

W przypadku rusztowań możemy znaleźć także podesty robocze, będzie to świetne rozwiązanie do wewnątrz, będziemy wówczas mogli ułożyć je na dość niskiej wysokości przykładowo 1 metra czy też 50 cm co pozwoli nam na wykonywanie pracy przy suficie. Może być to tynkowanie czy też malowanie, czasem uniesienie na małą wysokość znacznie ułatwi prowadzenie prac. Naturalnie powinniśmy zwrócić uwagę aby rusztowanie zawsze stało poziomo, aby punkty podparcia były odpowiednie. W tym przypadku nieprawidłowy montaż mógłby spowodować bujanie rusztowaniem, w efekcie czego pracownicy mogli by być zagrożeni.

Oczywiście rusztowania aluminiowe można składać także na nierównomiernej powierzchni, zastosowanie różnych krótkich elementów pozwoli wypoziomować je wszędzie tam gdzie poziomy są nierówne, przykładowo w przypadku wykończeń kiedy teren wokół domu jeszcze jest niewyrównany, wówczas należy przedłużyć część rusztowania do poziomu odpowiedniego podparcia, także zadbać o odpowiednią podstawę, tak aby miał rusztowanie nie zagłębiało się w gruncie.

admin