REMONT MIESZAKNIA, – O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ PRZED JEGO ROZPOCZĘCIEM

W życiu każdego z nas przychodzi moment, kiedy decydujemy się na wyremontowanie naszego domu bądź mieszkania. Z reguły remont nie należy do najprostszych czynności, a jego wykonanie często korzystniej jest zlecić firmie zewnętrznej, szczególnie, jeśli zależy nam, na jakości wykonania. Warto również uwzględnić pewne aspekty towarzyszące każdemu remontowi, w szczególności, jeśli decydujemy się na remont mieszkania w Warszawie lub innym dużym polskim mieście.

Logistyka budowy

Remont należy zaplanować w taki sposób, aby nie zburzyć przy okazji budynku i nie naruszyć prywatności innych mieszkańców, jak również tak by nie zaśmiecić okolicy wokół naszego mieszkania. Należy odpowiednio zabezpieczyć windę lub schody, które będą stanowiły centrum komunikacyjne dla ekipy remontowej tak, aby nie doprowadzić do ich uszkodzenia. Należy pamiętać również o samej ekipie zapewniając pracownikom toaletę i dostęp do wody.

Prawo

Planowane przez nas prace remontowe koniecznie należy zgłosić do spółdzielni mieszkaniowej, w celu uniknięcia niepotrzebnych kar i konsekwencji finansowych. Ważne również jest to, iż w przypadku bardziej ambitnych projektów należy również uwzględnić organy administracji państwowej. W przypadku bardziej zaawansowanych prac remontowych jak wyburzanie ścian lub robienie bruzd w ścianach nośnych, należy wziąć pod uwagę płynące za takowymi czynnościami konsekwencje. Ściany nośne w żaden sposób nie mogą być modyfikowane bez zgody inżyniera konstruktora podpartej odpowiednim projektem.

Kontener

Ważnym aspektem każdego remontu są odpady. Należy pamiętać, że wszelkie odpady budowalne generowane w trakcie remontu nie mogą być umieszczane w zwykłych kontenerach. W tym celu należy zaopatrzyć się w odpowiedni kontener budowlany tzw. kontener gruzowy dostępny w dwóch wariantach powierzchniowych: 5,5 i 7m3. Takie kontenery można zamówić w firmach specjalizujących się w tego typu ofertach. Jeśli decydujemy się na kompleksowy remont mieszkania w Warszawie warto skorzystać z usług sprawdzonych specjalistów z dużym doświadczeniem w tego typu usługach. Usługi Remontowo-Budowlane Mirosław Bałuk: https://doskonalewnetrza.pl/, to z pewnością korzystna propozycja, chociaż sprawdzonych ofert w przypadku remontów na terenie Warszawy jest wzmożona ilość.

Często firmy remontowe posiadają już kontenery, a ich wykorzystanie jest wliczone w cenę usługi. Cena wynajmu kontenera w przypadku remontu mieszkania na terenie Warszawy to koszt 220 – 230 złotych w przypadku zbiornika o powierzchni 5,5 m3, lub 330 – 350 złotych, jeśli zamawiamy kontener 7m3.

Toaleta

Wbrew pozorom stanowi istotny element w przypadku remontu mieszkania w bloku mieszkalnym. Może to być zarówno toaleta stanowiąca pozostałość po remontowanej łazience, jak również toaletę można wynająć lub kupić w bardzo korzystnych cenach.

Sąsiedzi

Przed rozpoczęciem remontu warto poinformować mieszkańców naszego bloku o tym, iż przez dany okres w naszym mieszkaniu będą prowadzonego różnego rodzaju prace remontowe. Ważne jest również, aby upewnić się, w jakich godzinach takie działania możemy prowadzić. Dobre stosunki z sąsiadami w trakcie remontu naszych czterech ścian niosą za sobą pozytywne konsekwencje. Są o tyle istotne, że często w trakcie np. kompleksowego remontu łazienki naszego mieszkania w Warszawie, konieczne jest naruszenie instalacji pionu. Zazwyczaj taka operacja wiąże się z chwilowym wyłączeniem wody praktycznie całego bloku. Dobre relacje z sąsiadami umożliwią nam takie działanie.

Klatka schodowa i winda

Po skończonym dniu pracy firma remontowa https://doskonalewnetrza.pl/cennik.html, ma obowiązek posprzątania klatki schodowej w przypadku wcześniejszego jej zabrudzenia. Należy również zwrócić uwagę wykonawcom, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyli windę przez jej uszkodzeniem w trakcie transportu materiałów i narzędzi niezbędnych do wykonania remontu.

admin