Jaka jest różnica między kserokopią a wydrukiem?

Był czas, kiedy kserowanie było usługami kiepskiej jakości, i czego wiele osób nie rozważało w przypadku swoich materiałów do drukowania.

Lepszym rozwiązaniem było drukowane, które było nieco droższe, ale dokumenty miały bardziej reprezentacyjny efekt drukowania. Nie można jednak zaprzeczyć, że kserokopiarki stają się coraz bardziej wyrafinowane i przechodzą na technologię cyfrową w miarę upływu czasu. Rozwój technologii rzeczywiście tworzy coraz mniejszą granicę między kopiowaniem a drukowaniem dokumentów. Kserokopiarki są standardowym wyposażeniem biurowym od wielu lat, ale można również korzystać z punktów xero, które znajdują się w niemal każdym mieście i świadczą wiele różnych usług, nie tylko kopiowanie dokumentów. W miarę rozwoju technologii większość kserokopiarek to obecnie urządzenia wielofunkcyjne, mogą być one cyfrowe i posiadać skaner. Różnica między kserokopiarką a skanerem może być trudna do zrozumienia dla przeciętnej osoby, ponieważ wydają się działać w podobny sposób, ale metoda wydruku znacznie się różni. Początkowe procesy kopiowania i skanowania są identyczne. Umieszczasz dokument na płycie szklanej, czyli płaskiej powierzchni na górze urządzenia lub w podajniku dokumentów, który umożliwia kopiowanie lub skanowanie wielu arkuszy jednocześnie. Jaka jest różnica między kserokopią a wydrukiem?

Następnie naciskasz przycisk, a urządzenie pobiera cyfrowy obraz dokumentu.

Kolejne etapy procesu są jednak zupełnie inne. Jeśli urządzenie jest kserokopiarką, drukuje po prostu cyfrowy obraz na jednym lub kilku czystych arkuszach papieru. Jeśli urządzenie jest skanerem, przechowuje cyfrową kopię obrazu i przesyła ją do komputera za pośrednictwem poczty e-mail lub sieci, lub przechowuje na nośniku USB lub karcie pamięci. Usługi xero znajdziesz na stronie https://strefaxero.pl. Kopiowanie dokumentów jest prostszym procesem niż skanowanie. Większość kserokopiarek wymaga od użytkowników naciśnięcia przycisku w celu rozpoczęcia procesu kopiowania. Dostępne są dodatkowe przyciski do zmiany jakości druku lub zwiększenia liczby kopii.

admin