Jakie witaminy ma banan?

Banany są spożywane w wielu domach, ale czy wiemy, jakie zawierają witaminy? Gdyby analizować ich kolor to jak cytryna zapewne mają dużo witaminy C i w tym przypadku się to akurat zgadza. Bo naprawdę witamina C tutaj jest i działa bardzo dobrze na walkę z nowotworami czy na układ krążenia.

Można również liczyć na to, że zawarta tutaj witamina C działa przeciwbakteryjnie. W bananach znajdziemy również witaminę A która bardzo dobrze działa na wzrok oraz na naszą skórę. W bananach można znaleźć też witaminy z grupy B i działają one bardzo korzystne na nasz układ nerwowy.

Dzisiaj wiele osób ma problemy ze stresem, a zatem warto wprowadzić do swojej diety banany. Dla osób, które mają problemy z cukrzycą warto polecić banany, bo pozwalają na kontrolowanie poziomu cukru we krwi. Mamy tutaj również witaminę E. Według badań działa pozytywnie na płodność, ale również hamuje starzenie się skóry i chroni przed rozwojem nowotworów. Jeśli mamy problemy z zakrzepami to banany nam pomogą. W składzie bananów znajdziemy również witaminę K. działa ona bardzo dobrze na ustalanie poziomu wapnia oraz na układ krzepnięcia.

Jemy banany
Nie jest łatwo kupić banany, które są bardzo dobrej, jakości. W Polsce w większości sklepów banany są kiepskie, ale nie patrzymy na wygląd, ale na właściwości. Banany mają specyficzny smak, dlatego nie każdy je lubi, ale przecież można je dodawać do sałatek i wtedy ten smak się wygubi. W ogóle banany można podawać w bardzo różnej formie, dlatego warto skorzystać z takiej okazji i dostarczyć do swojego organizmu najbardziej potrzebnych składników.

Zdrowie jest najważniejsze, dlatego trzeba o nie zadbać, z tego miejsca polecamy serwis https://olimpsport.com/pl. Witaminy, które są w bananach są dla naszego organizmu bardzo, ale to bardzo potrzebne. Nie mając tych witamin sami się narażamy na to, że będziemy w przyszłości chorować. Dbajmy o zdrowie nasze, ale i naszych dzieci. W przyszłości będzie to procentowało i wszyscy będziemy zdrowsi. Zdrowia się nie kupi, dlatego trzeba pomagać w tym żebyśmy byli jak najzdrowsi.

admin