Czy należy nam się odszkodowanie za wypadek przy pracy na budowie?

Branża budowlana rozwija się w naszym kraju bardzo dynamicznie, nie jest więc dziwnym fakt, że na budowach jest zatrudnionych bardzo wiele osób. Ze względu na charakter wykonywanej pracy najczęściej należą do nich, co oczywiste, pracownicy typowo fizyczni, którzy podczas wykonywania obowiązków służbowych narażeni są na określone niebezpieczeństwo. Niestety wypadki na budowie zdarzają się wcale nie tak rzadko, niejednokrotnie dochodzi do nich nie z naszej winy, a ze względu na zaniedbania ze strony potencjalnego pracodawcy czy osoby, która jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo pracujących tam ludzi.

Dlatego nie ma jakichkolwiek wątpliwości, iż w razie wypadku podczas prac na budowie warto nie tylko walczyć o odszkodowanie, ale zadośćuczynienie wystarczająco wysokie i adekwatne do poniesionych strat. Nie jest żadną tajemnicą fakt, iż wielu pracodawców stara się uniknąć odpowiedzialności za takie zdarzenia, względnie chcą to rozwiązać drogą nieformalną, co kończy się tym, iż osoba poszkodowana otrzymuje stosunkowo niewielkie kwoty odszkodowania bądź zadośćuczynienia. Nigdy nie są one współmierne nie tylko do poniesionych strat, ale do tego, co się nam po prostu przysługuje w związku z obowiązującymi przepisami.

Dochodzi do sytuacji straszenia zwolnieniem z pracy, ewentualnie innych gróźb, wedle których to nasza wina, iż doszło do takiego zdarzenia – to sytuacje, jakie mają niestety miejsce. Nie powinniśmy akceptować takiego traktowania, jako osoba poszkodowania, która ucierpiała na zdrowiu, poniosła straty czy też nawet została bez możliwości dalszej pracy w tym zawodzie, należy nam się odszkodowanie. Pewnie, że trudno jest samodzielnie sprostać całemu procesowi, jaki w tej sytuacji należy wdrożyć, a co za tym idzie obawiamy się samej sprawy sądowej, zderzenia z pracodawcą, który zwykle posiada spore zaplecze prawne.

Nie obawiajmy się jednak, iż stoimy na przegranej pozycji, jest wręcz zupełnie odwrotnie, można powiedzieć, iż to my w takiej sytuacji musimy podjąć jasno określone kroki. Na początku warto starać się polubownie rozwiązać całą sprawę, oczywiście przedstawiając przy tym swoje warunki, straty jakie ponieśliśmy czy koszty na jakie naraził nas właśnie sam wypadek.

Co zrobić w sytuacji, gdy ulegliśmy wypadkowi w pracy na budowie?

Co zatem powinniśmy zrobić w sytuacji, gdy ulegliśmy wypadkowi w pracy na budowie? Jak powyżej wspomniano, należy starać się o odszkodowanie, a co za tym idzie trzeba przygotować wszystkie niezbędne dokumenty. Niech nie dziwi sytuacja, kiedy najzwyczajniej nie mamy na to czasu, doświadczenia czy wiedzy, przez co cała sprawa może się toczyć nawet przez kilka lat, bądź skończyć dla nas niekorzystnie.
Dużo osób poszkodowanych podczas wypadku, jaki miał miejsce na budowie, niekiedy poddaje się na etapie właśnie samego procesu, bojąc się zbędnych kosztów czy problemów jakie mogą z tego wyniknąć. Jest to bardzo złe podejście, trzeba zdać sobie sprawę, iż takie odszkodowanie nam się nie tylko należy, lecz ma pokryć straty lub koszty, które ponieśliśmy, bywa i tak, że niekiedy w ten sposób możemy starać się o rentę.

Warto zgłosić się do firmy, która pomoże nam w wywalczeniu odszkodowania

Jedną z ciekawszych opcji w momencie starania się o odszkodowanie za wypadek na budowie, jest skorzystanie z usług firmy która może nam pomóc. Warto tutaj na wstępie dodać, iż na samym początku współpracy nie ponosimy jakichkolwiek żadnych kosztów, ustalona jest prowizja od kwoty, jaką uda się wywalczyć. Kilka informacji na ten temat znajdziemy bezpośrednio tutaj http://auxilia-opinie.pl, możemy się także dowiedzieć, jak działa taka firma. Dzięki niej wszystko, co związane z kwestią formalną, prawną czy też koniecznością zebrania dowodów lub spraw sądowych, nie stanowi żadnego problemu, gdyż otrzymujemy pomoc specjalistów, jacy znają rynek odszkodowań. Ich najważniejszym zadaniem będzie nie tylko wywalczenie określonej kwoty, lecz najzwyczajniej w świecie wsparcie nas na każdej płaszczyźnie. Można powiedzieć, że jest to najlepsze rozwiązanie z możliwych.

admin