Niezawodne akumulatory kwasowo ołowiowe do samochodów

Akumulatory kwasowo ołowiowe to najstarszy typ akumulatorów, zostały wymyślone w połowie XIX wieku. Wówczas wraz a rozwojem maszyn i różnego rodzaju urządzeń, zaczęło pojawiać się zapotrzebowanie na tego rodzaju źródła energii.

Od tamtych czasów podstawa działania akumulatorów nie uległa dużej zmianie. Akumulator tego typu składa się z katody z tlenku ołowiu, anody ołowiowej, oraz elektrolitu – roztworu kwasu siarkowego. Obecnie wykorzystywane są stopy ołowiu ze srebrem lub wapniem. W samochodach akumulatory pojawiły się w latach 20tych XX wieku, od kiedy zaczęto stosować rozrusznik elektryczny, zamiast mechanicznego. Zastosowanie akumulatorów umożliwiło zastosowanie oświetlenia samochodów. Żarówki jakie znamy obecnie pojawiły się w w samochodach na początku XX wieku, wcześniej stosowano lampy karbidowe. Przełom w światłach samochodowych przyszedł w latach 60tych XX wieku, kiedy pojawiły się żarówki halogenowe. Obecnie akumulatory mają za zadanie zasilanie wielu podzespołów samochodu, samochody wyposażone są obecnie w komputery pokładowe , i wiele elektroniki.

Będą to przykładowo wyświetlacze GPS, czasem wyświetlacze w zagłówkach. Akumulatory zatem muszą być coraz bardziej pojemne i niezawodne. Obecnie akumulatory wybieramy kierując się parametrami, które określa producent samochodu, przy instalacji trzeba jednak pamiętać o prawidłowym podłączeniu kabli. akumulatory są źródłem energii elektrycznej w każdym samochodzie. Można powiedzieć, że kiedy akumulatory są rozładowane to wręcz niemożliwe staje się uruchomienie silnika spalinowego. Akumulatory są stworzone po to, aby wielokrotnie magazynować i oddawać ładunek elektryczny, który jest uzupełniany poprzez alternator. Współcześnie akumulatory kwasowo ołowiowe są niezwykle precyzyjnie dobierane nie tylko do rodzaju, jak również i mocy silnika spalinowego, jak i mocy oświetlenia w pojazdach. Jeżeli samochód jest napędzany silnikiem wysokoprężnym to akumulatory posiadają o wiele większą pojemność i lepsze parametry.

admin