Podatek VAT w UK

Jeśli prowadzimy własną firmę to trzeba od razu sprawdzić czy aby nie kwalifikujemy się do płacenia podatku Vat. Jeśli tak jest to trzeba będzie pozałatwiać sporo formalności żeby można działać legalnie. Jeśli nasza firma na sto procent będzie musiała płacić podatek vat to już na początku załatwiamy dokumenty i rejestrujemy się, jako płatnik vat w urzędzie skarbowym.

Często o tym nie wiemy, bo zakładamy firmę, ale tak naprawdę nie wiemy czy to wypali czy będą klienci i pieniądze z tego. To, dlatego często wychodzi to po kilku miesiącach i wtedy też trzeba będzie wszystko pozałatwiać żeby na czas się na przyjęcie podatku vat przygotować.

Dla kogo vat?

W UK przepisy mówią jasno, kto ma płacić, a kto może płacić podatek Vat. Jeśli przekroczyliśmy w okresie rozliczeniowym, czyli przez dwanaście miesięcy prowadzenia naszej firmy kwotę 81 tysięcy funtów to z automatu jesteśmy włączani do płacenia podatku Vat. Jeśli jest mniej to nie mamy się, o co martwić. Są jednak takie firmy, które nie mają takich wysokich dochowa, a i tak płacą podatek Vat. Jak to możliwe? Zgłaszają się same, bo ich klienci bardzo często wymagają faktur, dlatego oni dla dobra klientów, ale również dla zwiększenia swoich zarobków wolą przejść na vat. Jeśli nie za bardzo się w tym wszystkim orientujemy to nie ma się, co denerwować.

Mamy polskiego księgowego w UK, który jest w tym temacie obeznany. Można liczyć na jego pomoc w każdym zakresie księgowości, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak się do niego zgłosić, a wtedy wszystko o podatku Vat będzie dla nas jasne. To jest taka pomoc, bez której na pewno sobie nie poradzimy, dlatego im dłużej zwlekały tym bardziej sobie szkodzimy. Na pewno nam na tym nie zależy? Firmę znajdziemy w łatwy sposób. Wystarczy wejść i zapoznać się z ich całą ofertą. Dla każdego mieszkańca UK się tutaj coś znajdzie, dlatego trzeba szukać u nich pomocy. Vat w każdym kraju budzi wiele emocji i państwo pilnuje tego żeby firmy się z niego rozliczamy do złotówki, albo w przypadku UK, co to pensa.

admin