Precyzyjna obróbka metali

Obecnie wiele firm oferuje możliwość wysokiej jakości obróbki metali, z pewnością może być to także cięcie wodne, w tym wypadku woda pod wysokim ciśnieniem może posłużyć nam do obrabiania różnego rodzaju metalu.

Oczywiście tego rodzaju technologia pozwala na cięcie grubszych materiałów niż w przypadku lasera czy też cięcia plazmą, charakteryzuje się ona bardzo wysoką precyzją, dodatkowo także warto zwrócić uwagę iż materiał nie jest poddawany wysokiej temperaturze tak jak w przypadku cięcia termicznego, dzięki temu nie będzie on narażony na różnego rodzaju uszkodzenia.

Precyzyjna obróbka metali

Obróbka metalu metodą wodną

Tego rodzaju technologie możemy wykorzystać w przypadku cięcia stali nierdzewnej, a także innych materiałów takich jak przykładowo plastik czy też wielu innych materiałów gdzie potrzebna jest obróbka wysokiej jakości. Z pewnością nowoczesna technologia umożliwia wysoką precyzję, z pewnością obecnie coraz więcej firm potrzebuję tego rodzaju usług. Oczywiście technika CNC to nie pozostawia żadnych śladów na materiale, co będzie szczególnie istotne w przypadku produkcji części do zaawansowanych technologicznie maszyn. Oczywiście proces ten cechuje powtarzalność, dzięki temu będziemy mogli łatwo otrzymać partie takich samych podzespołów.

Oczywiście za pomocą strumienia wody możemy obrabiać wiele różnych materiałów, może być to przykładowo aluminium, należy pamiętać iż w przypadku obróbki piłą do metalu, plazmą czy też laserem możemy odkształcić cieńszą blachę aluminiową. W przypadku cieńszych arkuszy aluminiom będziemy mogli obrabiać kilka naraz, co z pewnością może znacznie przyspieszyć cały proces. Technologię tą można wykorzystać także w przypadku stali, oczywiście mniejszej grubości niż aluminium, dodatkowo cięcie wodne doskonale sprawdza się w przypadku płytek ceramicznych.

Tego rodzaju usługi realizuje Centrum Obróbki Metali CNC, warto zwrócić uwagę jeśli jest to metoda gdzie odpowiednie kształty będą identyczne ze względu na wykorzystanie technologii komputerowych. Wzór który ma zostać wycięty zostaje zaprogramowany, dlatego też każdy kolejny element będzie identyczny, co z pewnością będzie bardzo istotne w przypadku produkcji masowej.

admin