Rehabilitacja dróg oddechowych

Osoby cierpiące na przewlekłe choroby układu oddechowego, takie jak astma, mogą przechodzić specjalistyczną rehabilitację.

Program rehabilitacji może być realizowany indywidualnie, dostosowując go do konkretnej osoby. Rehabilitacja może polegać przykładowo na nauce efektywnego kaszlu, mogą być to ćwiczenia związane z fazą wdechu, oklepywanie klatki piersiowej, czy też ćwiczenia, które wpływają pozytywnie na ogólne samopoczucie.

Rehabilitacja dróg oddechowych

Wczasy rehabilitacyjne nad morzem

Ośrodki zajmujące się rehabilitacją astmy często znajdują się nad morzem, ze względu na wyjątkową zawartość jodu w powietrzu. W ten sposób możemy bardziej efektownie leczyć objawy astmy, może być to trening oddechowy połączony ze spacerem czy też wycieczką rowerową wzdłuż plaży. Powietrze nad morzem zawiera wiele pierwiastków ważnych dla naszego organizmu, takich jak wapń czy magnez. Rehabilitacja dla astmatyków może być przykładowo połączona z ćwiczeniami w basenie czy też w morzu, warto pamiętać, iż woda morska o dużym zasoleniu będzie miała pozytywny wpływ na naszą skórę, metabolizm, układ krwionośny.

W ośrodkach zajmujących się leczeniem astmy podczas rehabilitacji możemy skorzystać z ćwiczeń przepony, w tym przypadku pacjent leży na plecach, można wykorzystać także ciężar, który umieszczony jest na nadbrzuszu. W tym przypadku pacjent będzie unosił ciężar podczas wdechu, rehabilitacja może potrwać od 20-30 minut, możemy wykonać kilka sesji dziennie. Ćwiczenia nadzorowane są przez rehabilitanta lub też lekarza, dzięki temu możemy profesjonalnie ćwiczyć oddech oddech, który jest bardzo ważny podczas problemów astmatycznych.

Rehabilitacja w ośrodkach nad morzem niesie ze sobą wiele pozytywów, jest nie tylko świeże powietrze, ale także dostęp do wielu atrakcji, dzięki czemu podczas turnusu rehabilitacyjnego pacjenci nie będą się nudzili. Dlatego leczenie astmy nad morzem jest bardzo popularne, w znanych ośrodkach, przykładowo w Łebie, możemy znaleźć miejsca, gdzie będziemy mogli liczyć na profesjonalną rehabilitację.

admin