Rolety to estetyczny i trwały sposób na osłonięcie okien

Kiedy chcemy zmienić wygląd naszego domu, dobrym pomysłem może być rezygnacja ze starych karniszy, zasłon i firan na rzecz eleganckich i estetycznych rolet.

Obecnie w sprzedaży mamy do wyboru bardzo wiele różnych modeli rolet w różnych kolorach, materiałach i rozmiarach. Bardzo dobrym pomysłem są rolety dzień-noc, gdzie materiał prześwitujący jest złączony z materiałem, który skutecznie zatrzymuje promienie słoneczne. Odpowiednio opuszczając roletę możemy sprawić, że będzie ona przypuszczająca, lub też nie. W tym wypadku mamy do wyboru bardzo wiele różnych kolorów, można także wybierać różne materiały, zatem dobierzemy je odpowiednio do wystroju naszego pokoju, czy też całej aranżacji naszego domu. Oczywiście możemy wybierać materiały grubsze lub cieńsze. Jeżeli chcemy, aby nawet przy zasłoniętych roletach wpadało przez nie światło słońca, możemy wybrać materiał cieńszy, w innym wypadku warto wybrać materiał gruby, czasem także podgumowany, który nie będzie przepuszczał promieni słonecznych. Oczywiście można zdecydować się na tradycyjne rolety, obecnie ich montaż jest bardzo łatwy, a kasetę z roletą możemy w prosty sposób przyczepić do skrzydła okiennego. Oczywiście musimy najpierw wymierzyć nasze skrzydło okienne, a także szybę, musimy także zastanowić się nad sposobem prowadzenia. Rolety to estetyczny i trwały sposób na osłonięcie okien

Mogą być to rolety wolnowiszące, ale także z prowadnicą żyłkową czy ogranicznik z tworzywa.

Można zastosować specjalne ograniczniki, które przyczepimy po bokach naszego skrzydła okiennego, wówczas roleta będzie trzymała się blisko szyby. Ułatwi to także jej opuszczanie i podnoszenie, a różnego rodzaju rolety zakupić możemy pod adresem internetowym profi-styl.pl. W przypadku, kiedy posiadamy w naszym mieszkaniu stare szyny sufitowe, które nie wyglądają zbyt elegancko, możemy je wymienić na nowoczesne karnisze, które mogą posiadać jedną lub dwie prowadnice. Wówczas musimy zdecydować, czy będziemy potrzebowali zasłon i firanek, lub też samych firanek. Oczywiście ich długość może być dowolna, i mogą być wykonane z drewna lub też z metalu w różnych odcieniach.

admin