SZLAMOWANIE KOMINA – NA CZYM POLEGA ?

Komin składa się z warstwy cegieł i zaprawy, która po latach użytkowania wykrusza się i mogą pojawić sie również pęknięcia. Powstają wtedy nieszczelności w kominie. Dla wielu właścieli domów oznacza to uszczelnienie czyli szlamowanie przewodu kominowego. Polega to na wyczyszczeniu przewodu kominowego z sadzy lub luźnych resztek zaprawy, a następnie nałożeniu specjalistycznej masy wewnątrz przewodu kominowego, która uzupełnia wszystkie dziury (braki cegieł i peknięcia).

PO CO SZLAMOWAĆ KOMIN

Głównym bodźcem do naprawy komina jest jego nieszczelność np. wydostający sie dym do pomieszczenia lub zapach spalin, który jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Również przy nieszczelnościach ciąg przewodu kominowego jest dużo słabszy.

ZALETY USZCZELNIANIA

Zaletą szlamowania jest przede wszystkim bezpieczeństwo, prawidłowy ciąg kominowy oraz komfort mieszkańców. Kiedy wybierzesz wysokiej jakości produkt, który został specjalnie przygotowany do uszczelniania przewodów kominowych, w dodatku jeśli zostanie zastosowany dokładnie tak jak powinien, to masz gwarancję bezpieczeństwa i prawidłowego funkcjonowania przewodów kominowych.

CZY POWINIENEŚ USZCZELNIĆ SWÓJ KOMIN

Jeśli chcesz przedłużyć żywotność swojego komina oraz zmniejszyć ryzyko zaczadzenia, to odpowiedź jest oczywista – TAK. Warto zaznaczyć, że samo szlamowanie komina jeśli nie zostanie zrobione prawidłowo lub jeśli zostanie przeprowadzone przy użyciu produktów niskiej jakości, prawdopodobnie nie przyniesie pożądanego efektu. Dlatego najlepszą radą jest skontaktować się z profesjonalistą, który jest doświadczony w szlamowaniu kominów. Osoby te mają wiedzę i doświadczenie, aby dobrze wykonać pracę. To z kolei oznacza, że możesz spać spokojnie wiedząc, że twój komin jest dobrze zabezpieczony.

ZAUFAJ EKSPERTOWI SZMUK-KOM

Aby dowiedzieć się co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom zapraszamy do telefonicznego kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej.

www.szmuk-kom.pl

admin