Kabina natryskowa – czym kierować się przy jej wyborze?

Wybór kabiny prysznicowej może okazać się nie lada wyzwaniem.

Podejmując decyzję należy wziąć pod uwagę wiele ważnych czynników, w tym między innymi rozmiary łazienki i możliwości montażu, potrzeby własne i pozostałych domowników, a także walory estetyczne produktu. W końcu idealna kabina prysznicowa to nie tylko funkcjonalność, ale też ciekawy design, który sprawi, że stanie się ona doskonałym uzupełnieniem wnętrza. Nie bez znaczenia jest też to, czy kabina będzie często eksploatowana i jak dużo miejsca będą potrzebowali jej użytkownicy.
Niezależnie jednak od tego, na którą kabinę się zdecydujemy, możemy mieć pewność, że posiadanie w domu kabiny natryskowej to doskonały wybór. Pozwala ona zaoszczędzić zużycie wody i wiele czasu, ponieważ w odróżnieniu od wanny, korzystając z prysznica zużywamy jej tylko tyle, ile faktycznie jest nam potrzebne. Kabina prysznicowa to również oszczędność czasu. Planując kąpiel w wannie należy tę ostatnią najpierw napełnić wodą. Taka konieczność nie występuje zaś w przypadku korzystania z kabiny. Szybki, dodający energii poranny prysznic? Czemu nie! Długi relaks pod strugami ciepłej wody? jasne!
Kabiny natryskowe to produkty od lat cieszące się niesłabnącą popularnością. Biorąc jednak pod uwagę korzyści, jakie niesie ze sobą posiadanie takiej kabiny, zjawisko to w ogóle nie dziwi. Jest ona doskonałym rozwiązaniem dla każdego wnętrza, nawet tego o niewielkich rozmiarach.

Kabiny prysznicowe – Do wyboru, do koloru!

Aktualna oferta kabin natryskowych jest niezwykle szeroka. Do wyboru mamy różne modele i rozmiary. Wszystko po to, aby kabinę łatwo było dopasować do warunków panujących w łazience i aby była ona jej ozdobą. Dlatego też wybierając właściwy dla siebie produkt warto zwrócić uwagę na jego kształt. Jeśli posiadamy niewielką łazienkę, to bardziej praktycznym dla nas rozwiązaniem może okazać się zakup półokrągłej kabiny. Nie posiada ona ostrych rantów, a więc będzie bezpieczna dla użytkowników łazienki. Kabiny o tym kształcie są najczęściej spotykane i z całą pewnością stanowią modele najbardziej klasyczne. Jeśli więc masz ochotę poeksperymentować, a do tego dysponujesz odpowiednią ilością wolnego miejsca, to możesz zdecydować się na kabinę kwadratową lub prostokątną. Ta ostatnia jest często dużo bardziej obszerna i może pomieścić nawet dwie osoby. Modele o tym kształcie mogą sprawić, że Twoja łazienka będzie bardziej nowoczesna i przestronna.

Miejsce montażu kabiny natryskowej

Wybierając kabinę natryskową należy mieć również na uwadze miejsce, w którym chcemy ją zamontować. Możliwości jest kilka. Jedną z nich jest zakup kabiny natryskowej narożnej. Jest ona doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza dla tych, którzy posiadają w swojej łazience niewiele miejsca. Jak sama nazwa wskazuje, ten model montowany jest w narożniku, a więc z wykorzystaniem dwóch ścian łazienki.
Innym rozwiązaniem jest wybór kabiny przyściennej. Od narożnej różni ją przede wszystkim rozmiar. Kabina przyścienna, choć montowana tylko do jednej ściany pomieszczenia, wymaga nieco więcej wolnej przestrzeni. A jeśli zdecydujemy się na model posiadający drzwi otwierane do zewnątrz, to musimy liczyć się z tym, że kabina zabierze sporo miejsca. Z tego względu dobrze nada się ona do większych łazienek.
Na rynku odnaleźć można też kabiny, których montaż w ogóle nie wymaga użycia ściany. Chodzi tu o kabiny wolnostojące. Są one efektowne i swoim wyglądem potrafią urozmaicić każde wnętrze. Jednak to właśnie one wymagają najwięcej miejsca. Z tego względu częściej montuje się je w salonach kąpielowych niż domowych łazienkach. Jeśli marzymy o tego typu kabinie natryskowej, to jej zakup powinniśmy zaplanować już na etapie projektowania łazienki, ponieważ taki model kabiny wymaga, aby odpływ umieszczony był w specyficznym miejscu, żeby po zamontowaniu kabiny nie dotykała ona ściany. 

Materiał wysokiej jakości w kabinie prysznicowej

Kabina natryskowa może być wykonana z różnych materiałów. Dlatego ten aspekt również należy wziąć pod uwagę, wybierając produkt dla siebie. Ściany kabiny mogą być wykonane z tworzywa sztucznego lub ze szkła. To, na który materiał się zdecydujemy, zależy zwłaszcza od tego, jaką kwotę chcemy przeznaczyć na zakup. Kabiny z tworzyw sztucznych są tańsze. Jednak z reguły będą służyły nam krócej niż kabiny szklane, które są wysoce wytrzymałe.

admin