Tokio to miasto jak żadne inne

Oczywiście możesz odwiedzać muzea, świątynie i jeść w jednej z tysięcy pysznych i egzotycznych restauracji, ale w Tokio możesz także robić rzeczy, których nie ma nigdzie indziej. W tej gigantycznej metropolii i spędzisz czas oszołomiony, oczarowany i całkowicie bezpieczny.

Sensoji to świątynia buddyjska w Asakusa, jednej z najbardziej tradycyjnych dzielnic Tokio, w której nadal można znaleźć stare drewniane sklepy wśród betonu. Tętniąca życiem czerwona świątynia staje się często zatłoczona, ale możesz uciec, wędrując przez ogrody do jednej z cichszych świątyń. W głównym obszarze koniecznie powiedz swoją wróżbę i otul się dymem z kadzidła na szczęście. W pobliżu udaj się na 8. piętro Centrum Informacji Turystycznej Kultury Asakusa naprzeciwko stacji Asakusa, aby podziwiać widok na Tokio Skytree, najwyższą wieżę na świecie, i ulicę handlową Nakamise prowadzącą do Sensoji. Jest coś magicznego i bardzo japońskiego w bambusowym lesie z wysokimi zielonymi łodygami kołyszącymi się na wietrze. Zdecydowanie najpopularniejszym lasem bambusowym w Japonii jest Arashiyama w Kioto, który jest uważany za jedną z najlepszych rzeczy do zobaczenia w Japonii. Mniejsze i mniej zatłoczone gaje bambusowe można znaleźć w świątyniach, takich jak Kodai-ji. Nie powinno być wątpliwości, dlaczego Tokio jest znane i kochane ze względu na kilka wież i ogólnie interesującą architekturę miasta.

Budynki takie jak Tokio Tower i Tokio Skytree powinny znajdować się na liście podróży.

Obie budowle znane są jako miejsca turystyczne w Japonii i dwa najlepsze miejsca do odwiedzenia w Japonii. Wycieczka do Tokio Tower oferuje piękny i zapierający dech w piersiach widok na panoramę miasta. Wieża świeci pięknie i elegancko przez całą noc, co jest również miłym akcentem i idealną scenerią zdjęciową. Jeśli szukasz mniej komercyjnej, a bardziej kulturalnej japońskiej atrakcji, która znajduje się w Tokio, świątynia buddyjska Kaneji jest idealna. Wraz z misternie zaprojektowanymi ogrodami, korytarzami i posągami, ta świątynia jest idealna dla każdego, kto szuka czasu na relaks podczas pobytu w Tokio. Nieważne, czy pobyt w Japonii trwa 48 godzin, czy dwa tygodnie, wycieczka do tokio jest koniecznością.

admin