Wszyscy miłośnicy kotów powinni to sprawdzić

Koty są naprawdę wspaniałymi zwierzętami domowymi.

Jeśli twoje życie jest zajęte, może to działać na twoją korzyść. Zastosuj się do wskazówek zawartych w poniższym artykule, aby upewnić się, że Twój kot wiedzie długie i szczęśliwe życie.Trzymaj sznurki do zasłon z dala od kotów. Nigdy nie pozwalaj swoim kotom bawić się sznurkami do zasłon, ponieważ mogą się poważnie zranić. To może ich nawet zadusić na śmierć. Dlatego upewnij się, że sznurki drapowania są przypięte z dala od zasięgu Twojego kota.Zdaj sobie sprawę, że koty zwykle nie dyszą. Psy dyszą, żeby się ochłodzić. Jeśli kot ma spodnie, to oznaka kłopotów. Twój kot może być bardzo niespokojny lub odczuwać ból. Podobnie szybki oddech jest oznaką bólu lub niepokoju. Pamiętaj, aby natychmiast skontaktować się z weterynarzem, jeśli kot zacznie dyszeć.Aby utrzymać kota w zdrowiu i wzmocnić jego więź z Tobą, zawsze przeznacz dużo czasu na zabawę. Szczególnie kocięta potrzebują dużo uwagi, którą łatwo można im poświęcić poprzez zabawę. Pociągnij kawałek sznurka, aby w przyjemny i delikatny sposób zapewnić kotu rozrywkę na wiele godzin!Trzymaj niebezpieczne chemikalia z dala od swojego kota. Podobnie jak dzieci, koty muszą być trzymane z dala od przedmiotów, takich jak środki czyszczące, ponieważ mogą im zaszkodzić. Te chemikalia są w zasadzie trucizną i jeśli twoje koty je zjedzą lub dostaną je na siebie, mogą poważnie zachorować, poparzyć się, a nawet umrzeć. Przechowuj te przedmioty w miejscu, w którym kot nie może ich znaleźć lub użyj blokady zabezpieczającej przed dziećmi.Powstrzymaj się od podawania kotu zepsutej karmy. Może to prowadzić do niestrawności i zatrucia pokarmowego, co może kosztować podróż do weterynarza. Wszyscy miłośnicy kotów powinni to sprawdzić

Zawsze kupuj świeże jedzenie ze sklepu i pamiętaj, aby sprawdzić datę ważności przed nakarmieniem kota.Spryskaj swojego kota i wykastruj, aby zapobiec chorobom i infekcjom, które tworzą się w układzie rozrodczym.

Może to również pomóc zmniejszyć ryzyko przeludnienia w kraju, ponieważ tylko jeden samiec, który nie jest wykastrowany, może wydać do pół miliona potomstwa w ciągu swojego życia.Czy Twój kot ciągle niszczy Twój papier toaletowy? Upewnij się, że chusteczka do kąpieli nie przetacza się po wierzchu. Możesz również wykonać lub kupić pokrowiec na papier toaletowy. Te pokrowce nie są drogie i pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze, jeśli Twój futrzany przyjaciel będzie nalegał na zabawę chusteczką.Kochasz swojego kota, ale cierpisz na alergie? Jeśli rezygnacja z kociego przyjaciela nie jest czymś, co możesz zrobić, najpierw spróbuj tych rzeczy. Pozbądź się jak największej ilości wykładzin, ponieważ twoje koty sierżą się w niej. Nie możesz też w ogóle wpuścić kota do swojej sypialni. Ułatwi to życie z kotem w przypadku alergii.Zrozum, że otoczenie łatwo wpływa na Twojego kota. Koty mają lepszą pamięć i zwykle trenują przez całe życie. I odwrotnie, zachowują również przerażające doświadczenia i zajmuje im dużo czasu, aby przezwyciężyć swoje lęki. Zachęcaj swojego kota i unikaj sytuacji, które go przerażają.Koty muszą się bawić! Wszystkie ssaki uwielbiają się bawić. Starsze koty mogą nie być tak energiczne, jak kiedyś, ale zabawa światłem nadal może być dla nich zabawna. Upewnij się, że spędzasz czas na zabawnych rzeczach ze swoim kotem.Niezależny, inteligentny i kochający; koty są wspaniałymi zwierzętami domowymi. Aby być dobrym właścicielem, musisz wiedzieć, jak właściwie dbać o swojego kota. Dowiedz się wszystkiego, co możesz, aby być najlepszym możliwym właścicielem kota. W ten sposób ty i kotek będziecie cieszyć się wyjątkową więzią.

admin