Wygodne sterowanie oświetleniem

Funkcjonalność wnętrza to jedna z najważniejszych cech, na jaką zwraca się obecnie uwagę. Można ją osiągnąć poprzez stosowanie odpowiednich rozwiązań na etapie prac remontowych i wykończeniowych oraz podczas aranżacji wnętrza. Jednym ze sposobów, który potrafi w wyraźny sposób podnieść atrakcyjność pomieszczenia dla użytkowników, jest zainstalowanie odpowiedniego osprzętu elektrycznego. Sterowanie oświetleniem staje się wtedy zdecydowanie wygodniejsze, a wystrój zyskuje niebanalny wygląd.

Przykładem osprzętu, który może zapewnić takie wrażenie, są włączniki elektryczne i gniazda Livolo dostępne na stronie https://gajwer.pl. W ich przypadku „mniej znaczy więcej”. Odznaczają się nienaganną estetyką oraz minimalizmem, który doskonale odzwierciedla styl nowoczesny. Ich design sprawia, że wyróżniają się spośród wielu innych produktów z tej kategorii, jakie możemy spotkać na polskim rynku.

Jak sterować światłem za pomocą Livolo

Pierwsza rzecz, która od razu zwraca naszą uwagę, to całkowicie płaski, przylegający do ściany panel. Włączniki Livolo nie posiadają klasycznych przełączników. Nasuwa się więc pytanie, w jaki sposób będziemy sterować oświetleniem. Okazuje się, że jest to bardzo proste. Włączniki Livolo mają wbudowany sensor dotykowy. Na płaskim panelu został on oznaczony za pomocą niewielkiego znaku graficznego, umieszczonego pośrodku szklanej płytki. Wystarczy zatem delikatne dotknięcie opuszkiem palca, by oświetlenie zostało włączone lub wyłączone. Niektórym może wydawać się, że jest to niepotrzebny „bajer”, który nie wnosi nic nowego do sposobu użytkowania. Warto jednak pamiętać, że taki osprzęt daje znacznie więcej możliwości, a niektóre funkcje mogą być naprawdę użyteczne. Okazuje się bowiem, że oświetleniem można sterować za pomocą współpracującego z osprzętem pilota, a także za pomocą Wi-Fi. Taki osprzęt znacznie podnosi komfort użytkowania wnętrza, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z pomieszczeniem utrzymanym w stylu nowoczesnym, w którym zastosowano szereg innowacyjnych rozwiązań.

Modułowa budowa – co zyskujemy?

O funkcjonalności możemy mówić także, ze względu na modułową budowę Livolo. Dzięki niej w wielokrotnej ramce można umieszczać obok siebie różne elementy. Co to dokładnie oznacza? – Spieszę z wyjaśnieniem. Dzięki osprzętowi Livolo obok siebie może zagościć włącznik przeznaczony do sterowania oświetleniem, włącznik do rolet albo żaluzji, gniazdo elektryczne, ściemniacz światła oraz przyłącze multimedialne. Dzięki temu wnętrze można aranżować w dowolny sposób, bez konieczności umieszczania w osobnych ramkach różnych elementów osprzętu elektrycznego.

Materiały i sposób wykonania

Kolejną, bardzo ważną cechą jest sposób wykonania takiego osprzętu i zastosowane do jego produkcji materiały. Nadzorując prace remontowo-budowlane lub aranżując wnętrze, warto zwrócić uwagę na to, by znalazły się tam niepalne materiały, które nie będą stwarzać dodatkowych zagrożeń w przypadku pożaru. Do takich materiałów zdecydowanie należy zaliczyć hartowane szkło, z którego wykonano włącznik. Jego zaletą jest też odporność na uszkodzenia mechaniczne, dzięki czemu możemy mówić o długiej żywotności i zachowanym na wiele lat estetycznym wyglądzie.

Sterowaniem oświetleniem za pomocą włączników Livolo jest niezwykle wygodne i praktyczne. Wpływa to na rosnącą popularność tego osprzętu i coraz większe zainteresowanie rosnącego grona użytkowników.

admin