Zalety cukrowej depilacji zbędnego owłosienia

Obecnie istnieje wiele różnych metod usuwania niechcianego owłosienia na ciele.

Oprócz klasycznej depilacji woskiem, obecnie najczęściej stosowaną metodą depilacji jest depilacja pastą cukrową. Pasta cukrowa wykonana jest z całkowicie naturalnych składników, jak cukier, miód, sok z cytryny i woda. Depilacja za pomocą pasty cukrowej jest szczególnie odpowiednia dla osób z alergiami i wrażliwą skórą.

Zalety cukrowej depilacji zbędnego owłosienia

Pasta cukrowa działa delikatniej niż wosk

Depilacja cukrowa to delikatny i dokładny rodzaj usuwania zbędnych włosków na ciele. Powodem jest to, że pasta cukrowa jest nakładana w kierunku przeciwnym do wzrostu włosów i ściągana wraz z ich wzrostem. Dzięki tej technice włoski mniej się łamią, możemy je usuwać wraz z cebulką. Poza tym skóra reaguje mniejszym podrażnieniem na depilację tą techniką. Podczas procesu depilacji woskiem włoski na ciele są usuwane za pomocą gorącego lub zimnego wosku. Do tej metody potrzebne są również paski z włókniny do usunięcia wosku ze skóry.

Wosk nakłada się zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, pasek tkaniny nakłada się na skórę i odciąga przeciwnie do kierunku wzrostu włosa. Obie metody depilacji wydają się być bardzo podobne, ale różne techniki nakładania i usuwania produktu robią zauważalną różnicę. Wiele osób postrzega depilację pastą cukrową jako mniej bolesną, ponieważ pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, a tylko do włosków, które chcemy usunąć. Pastę cukrową można stosować już od około 35°C, więc nie trzeba jej podgrzewać, wystarczy ciepło ciała. Wosku można jednak używać dopiero od około 40°C, co zawsze wiąże się z niewielkim ryzykiem poparzenia skóry.

Obecnie wiele produktów do depilacji i kosmetyków stosowanych po depilacji możemy kupię w Internecie, przykładowo na stronie epilaxpolska.pl. Jeśli chcesz skorzystać z depilacji cukrowej, można w ten sposób usunąć włoski o długości 0,3 cm. Natomiast do woskowania włos powinien mieć długość 0,5 cm. Dlatego metodę cukrową można zastosować wcześniej niż depilację woskiem.

admin