Zalety ocieplania budynku pianką

W czasie wykańczania domu, należy zadbać o wiele rzeczy. Z pewnością bardzo ważne jest dobre ocieplenie domu ze wszystkich stron. Kiedy słońce pada na zewnątrz budynku, ciepło jest przenoszone do wnętrza budynku.

Zimą ciepło przenosi się od wewnątrz na zewnątrz. Jeżeli posiadamy metalowy dach straty ciepłą zimą będą wysokie, natomiast w lecie poddasze mocny się nagrzewa. Można wykonać izolację dachu przy pomocy waty szklanej. Po położeniu papy czy też specjalnej folii, zostanie luka do wypełniania w konstrukcji dachowej. Watę możemy zakupić w dużych belach, i pociąć na kawałki dokładnie taki jakich potrzebujemy. Jednak nie jest to rozwiązanie idealne, lepszym pomysłem będzie wykorzystanie pianką, która może wchodzić we wszystkie zakamarki. Dzięki temu nie mamy żadnych dziur, przez które może dostawać się zimne powietrze. W czasie prac dekarskich folia izolacyjna może niechcący zostać przerwana dlatego też wykorzystanie pianki skutecznie zasklepi wszystkie otwory. Pianka zastygając zwiększa swoją powierzchnię dzięki czemu może wcisnąć się w trudno dostępne miejsca. Dlatego też przed nałożeniem jej w całym budynku warto sprawdzić w kilku puntach, jaka bardzo zwiększy swoją objętość.

Jest to także dobra izolacja pary, trzeba jednak pamiętać iż dobrze zaizolowany dom powinien być także wentylowany.

W innym wypadku może zacząć pojawiać się grzyb. Obecnie ekipy budowlane posiadają specjalne maszyny natryskowe, dzięki którym bardzo szybko i dokładnie mogą wykonać ocieplenie dachu pianką. Pianka izolacyjna ma także inną przewagę nad watą izolacyjną, jest bardzo dobrym izolatorem akustycznym. Jeżeli nasz dom znajduje się w pobliżu ruchliwej ulicy, lub też przy torach kolejowych lub lotnisku, z pewnością będziemy chcieli jak najlepiej wyciszyć nasz dom. Pianka po zaschnięciu posiada nieregularne kształty, co sprzyja izolacji akustycznej budynku. Położenie pianki na poddaszu jest także bardzo szybkie, często pokrycie pianką całego dachu może zająć jeden dzień, dzięki czemu znacznie skraca się cały proces kładzenia dachu na budynku.

admin