Druty oporowe do wysokich temperatur

Druty oporowe stosowane są w różnych gałęziach przemysłu, w elektronice, w urządzeniach elektrycznych.

Oczywiście należy zwrócić uwagę aby drut był wytrzymały, dlatego też wykorzystywana jest wysokiej jakości stal, następnie drut nawijany jest na kształt spirali, która w zależności od wielkości zmienia swoje właściwości fizyczne, posiada wówczas inną oporność. Oczywiście w zależności od tego jakie właściwości ma posiadać dany drut, może on posiadać różnego rodzaju domieszki. Jeżeli ma on być wytrzymały może być także niklowany na powierzchni.

Druty oporowe do wysokich temperatur

Drut oporowy do urządzeń grzewczych

Drut oporowy najczęściej kupowany jest w postaci gotowego zwoju, wówczas określone są dokładnie wszystkie właściwości, które będzie można zastosować w określonej maszynie czy też urządzeniu. Z pewnością każde urządzenie elektryczne powinno być obliczone w taki sposób, posiadać tego rodzaju zwój z drutu oporowy aby spełniało daną wartość. Tego rodzaju zwój będzie częścią większego systemu elektrycznego, dlatego też musi spełniać wymogi, musi także odpowiadać wielkości urządzenia, tak aby zmieścić się w odpowiednim miejscu.

Oczywiście należy pamiętać iż druty oporowe będą wystawione na działanie wysokiej temperatury, dlatego też można je wykorzystać wszędzie tam gdzie potrzebne są urządzenia wytwarzające dużą energię, duże ciepło przykładowo w gastronomii, z pewnością druty oporowe znajdziemy również w kolejnictwie, hutnictwie i ogólnie w przemyśle ciężkim. Oczywiście warto zwrócić uwagę iż stosuje się je w elementach grzewczych, różnego rodzaju podgrzewaczach, grzałkach mogą służyć jako elementy piekarnika, które nagrzewają nasze urządzenia gastronomiczne.

Oczywiście na rynku znajdziemy wielu producentów drutów oporowych, z pewnością warto wejść na stronę https://www.gutex.pl, zapoznać się z ofertą firmy. Oczywiście można znaleźć tam nie tylko druty, ale także taśmy oporowe, wszystko w zależności od tego jakiego materiału będziemy potrzebowali, jakie właściwości będzie musiał on posiadać.

admin