Podkład pod panele podłogowe – czy na pewno warto?

Panel podłogowe cieszą się coraz większą popularnością. Zastanówmy się zatem, dlaczego konsumenci tak chętnie wybierają ten produkt?

Kluczowe znaczenie w przypadku paneli ma niewygórowana cena oraz wysoka jakość – odpowiednio użytkowane panele będą służyły nam przez wiele lat. Warto wspomnieć również o estetyce i efekcie wizualnym – panele podłogowe bardzo dobrze prezentują się we wnętrzach.

Co warto wiedzieć o montażu paneli podłogowych?

Wiele osób skarży się na charakterystyczny i nieprzyjemny odgłos pukania, który wydają panele, w trakcie ich użytkowania. Czy można temu skutecznie zapobiec?

Rozwiązaniem problemu jest podkład, który skutecznie wyeliminuje omawiany problem. Podkład nie tylko niweluje odgłos pukania, ale także ułatwia i skraca czas montażu paneli. Miejmy na uwadze, że na komfort akustyczny użytkowanej podłogi wpływają dwa podstawowe czynniki:

– równość podłogi, na którą wpływ mają przede wszystkim czynniki budowlane, na które często nie mamy żadnego wpływu;

– rodzaj zastosowanego podkładu, którego wybór zależy od nas i naszej decyzji zakupowej.

Co należy wiedzieć o podkładzie przeznaczonym pod montaż paneli podłogowych?

Podkład pod panele najwyższej jakości powinien być wykonany z tworzywa poliuretanowo-mineralnego, tworzywo znacznie zwiększy komfort akustyczny użytkowania paneli podłogowych.
Więcej informacji znajdziesz na: https://podlogi24.net/wineo-profesjonalny-podklad-2mm-pod-panele-wyciszajacy-z-folia-mistrz-!-sound-protect-eco-plus-o_l_1523.html

Ogrzewanie podłogowe a podkład pod panele

W przypadku, gdy w pomieszczeniach zainstalowane jest ogrzewanie podłogowe, wybór odpowiedniego podkładu jest bardzo ważny. Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

Przede wszystkim na opór cieplny materiału, z którego wykonano podkład. Współczynnik oporu cieplnego (jest on oznaczony za pomocą symbolu „R”) powinien być jak najniższy. W tym przypadku warto zapamiętać prostą zasadę: im niższy współczynnik R, tym lepiej.

Kilka słów o oporze cieplnym

Dobrej jakości podkłady charakteryzują się niskim oporem cieplny, jednocześnie zapewnia on wysoki komfort użytkowania paneli podłogowych. Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie podkładu poliuretanowo-mineralnego, który niezwykle skutecznie wytłumia nieprzyjemny dźwięk paneli podłogowych, a jednocześnie odznacza się niezwykle niskim współczynnikiem oporu cieplnego. Podkłady pod panele, w produkcji których wykorzystano najnowocześniejsze technologie, z powodzeniem mogą być stosowane pod panele podłogowe.

Praktycznie i estetycznie

Wybierając podkład pod panele, zyskujemy pewność, że będzie mogli cieszyć się podłogą przez wiele lat. Panele estetyczne to nie tylko estetyczna, ale również praktyczna podłoga, która dzięki podkładowi zyskuje jeszcze więcej.

admin