Porady dotyczące finansów osobistych dla Ciebie i Twojej rodziny

Jeśli myślenie o finansach osobistych przywodzi na myśl długą, nudną dyskusję o akcjach i obligacjach, masz złe wrażenie.

Finanse osobiste dotyczą tego, co robisz ze swoimi pieniędzmi. W tym artykule znajdziesz kilka prostych wskazówek, jak sprawić, by Twoje finanse osobiste były bezstresowe.Możesz zaoszczędzić na rachunkach za energię, korzystając z energooszczędnych urządzeń. Wymień stare żarówki i wymień je na zgodne z normą Energy Star. Pozwoli to zaoszczędzić na rachunkach za energię i wydłuży żywotność lamp. Korzystanie z energooszczędnych tosterów, lodówek i pralek może również pomóc zaoszczędzić dużo pieniędzy na dłuższą metę.Unikaj korzystania z centrum handlowego, aby zaspokoić swoje potrzeby rozrywkowe. Często prowadzi to do wydawania pieniędzy, których nie masz, i pobierania rzeczy, których tak naprawdę nie potrzebujesz. Staraj się robić zakupy tylko wtedy, gdy masz określony przedmiot do kupienia i określoną kwotę do wydania. Pomoże Ci to utrzymać budżet.Zawsze rozważ używany samochód przed zakupem nowego. Płać gotówką, jeśli to możliwe, aby uniknąć finansowania. Samochód straci na wartości w chwili, gdy zjedziesz z parkingu. Jeśli zmieni się Twoja sytuacja finansowa i będziesz musiał ją sprzedać, może się okazać, że jest wart mniej, niż jesteś winien. Może to szybko doprowadzić do niepowodzenia finansowego, jeśli nie będziesz ostrożny.Jeśli jesteś członkiem jakiejkolwiek grupy, takiej jak policja, wojsko lub klub pomocy samochodowej, zapytaj, czy sklep oferuje zniżki. Wiele sklepów oferuje rabaty w wysokości 10% lub nawet więcej, ale nie wszystkie reklamują ten fakt. Przygotuj się, aby pokazać swoją kartę jako dowód członkostwa lub podać swój numer, jeśli robisz zakupy online.Jedną z rzeczy, o które będziesz musiał bardzo się martwić podczas analizy swoich finansów osobistych, jest wyciąg z karty kredytowej. Porady dotyczące finansów osobistych dla Ciebie i Twojej rodziny

Bardzo ważne jest, aby spłacić dług z karty kredytowej, ponieważ będzie on rósł tylko wraz z odsetkami, które są naliczane co miesiąc.

Natychmiast spłać swoją kartę kredytową, aby zwiększyć swoją wartość netto.Dokonuj regularnych wpłat na swoje konto oszczędnościowe. Zapewni ci bufor na wypadek, gdyby kiedykolwiek zabrakło pieniędzy i możesz go użyć jako linii osobistego kredytu. Jeśli znajdziesz coś, co chcesz kupić, wyjmij te pieniądze ze swoich oszczędności i dokonaj płatności dla siebie, aby wpłacić je z powrotem na konto oszczędnościowe.Umów się z bankiem na automatyczną płatność, która co miesiąc wyczyści saldo rachunku karty kredytowej. W ten sposób, nawet jeśli zapomnisz, nie spóźnisz się.Kupuj w sklepach z używanymi rzeczami, w których znajdziesz duże oszczędności na ubraniach i artykułach gospodarstwa domowego. To niesamowite, ile ludzie ofiarowują na te miejsca! Często można znaleźć zupełnie nowe przedmioty z nadal dołączonymi tagami sklepu. Innym razem używane przedmioty, które tam znajdziesz, są jak nowe. Cena w sklepie z używanymi rzeczami to często tylko grosze tego, co kosztują nowe przedmioty.Nigdy nie jest za wcześnie, aby uczyć dzieci finansów osobistych i oszczędności. Jeśli dostaną zasiłek, niech odkładają procent na skarbonkę lub konto oszczędnościowe (jeśli są wystarczająco duże, aby je mieć). To samo mogą zrobić z pieniędzmi, które otrzymują na urodziny lub święta.Pierwszym krokiem w zarządzaniu finansami osobistymi jest spłata zadłużenia. Dług niesie ze sobą odsetki, a im dłużej trzymasz dług, tym więcej odsetek będziesz musiał zapłacić. Możesz również płacić kary, jeśli płatności są zaległe. Aby więc powstrzymać uciekające interesy, spłacaj długi tak szybko, jak to możliwe. Kiedy to zrobisz, możesz zacząć oszczędzać.Przeczytałeś wiele wskazówek, które pomogą Ci z finansami osobistymi. Wypróbuj te wskazówki, a z łatwością osiągniesz swoje cele finansowe. Wiedza o tym, co robić, to połowa sukcesu, teraz od Ciebie zależy, czy zastosujesz się do udzielonych rad.

admin